Jezdecký klub LaMaRo

Stránky jezdeckého spolku dětí a dospělých na Farmě 203 Mořina

Poslání

Naším posláním je vychovávat vzdělané jezdce, kteří rozumí svým koním, a to skutečně ve všech aspektech péče o koně, jejich výcviku a samozřejmě samotném ježdění. Z toho důvodu máme minimum školních koní a většina našich jezdců má své vlastní koně. Používání vlastních koní je výhodou při přípravě našich nejmenších členů, protože nepřetržitě přeježďovaný a připravovaný kůň je pro děti nejbezpečnější.

Už i malé dětské jezdce vedeme k tomu, aby chápali jak koně přemýšlí a dokázali dodržovat a udržovat koně základně „vychované“. A tak naši koně dokážou kdykoliv a kdekoliv v klidu stát, nezlobí a jsou bezpeční. Pokud nějaký ne, tak pod vedením našich trenérů se majitel snaží naučit vše potřebné, aby i jeho kůň začal fungovat. A pak stejným způsobem pod dohledem pracují naši mladší. Myslím, že se nám docela daří. A když nám někdo řekne: „Vy máte ale hodné koně, vy máte štěstí …“, tak ale my víme, že to není štěstí, nebo náhoda, ale že je za tím spousta práce, sebekontroly a náročných tréninků.

Všichni naši žáci se učí s koňmi pracovat i ze země.

V jezdeckých lekcích poskytujeme všem našim žákům základní znalosti biomechaniky, aby chápali pohyb koně a jak potřebuje používat své tělo pod jezdcem. Jiné než korektní a ke koni ohleduplné ježdění pro nás neexistuje. I z toho důvodu je u nás jedno jaké sedlo nebo uždění používáte a jaké disciplíně se finálně chcete věnovat.

Stejně tak vedeme jezdce k tomu, aby si uměli uvědomovat své vlastní tělo a díky tomu ho na koni co nejlépe používat. Uvolněný a funkční sed v rovnováze je důležitý.

S touto myšlenkou chceme naše svěřence, když budou mít zájem, vypouštět do sportovního světa. Na prvním místě by měla být souhra jezdce s koněm, a umístění pokud nějaké bude až jako bonus k dobrému pocitu ze správně odvedené práce.

K lásce ke koním se snažíme přivádět i malé kluky jakéhokoli věku.

Jezdecký klub LaMaRo

Lagris · Marshmallow · Rodina

Trénujeme, vzděláváme se, jezdíme


Nejnovější vzkazy

  1. V dnešních časech, kdy se z většiny českých jezdeckých zařízeních ztratilo „pravdivé jezdectví“, ve mně parta kolem Petry Beránkové a…

  2. Koním se věnuji již mnoho let a stále se učím. S JK LaMaRo spolupracuji asi 2 roky a spolupráce mě…

  3. Pokud má něco smysl, tak žít život, který má smyl…a to ve všech aspektech… Pokud víte, ze můžete někomu ukázat…