Jezdecký klub LaMaRo

Stránky jezdeckého spolku dětí a dospělých na Farmě 203 Mořina

Předmikulášská soutěž v dovednosti jezdecké a maskérské

V sobotu 3. prosince 2022 se na novém povrchu na Ranči 203 na Mořině utkali v jezdecké dovednosti malí i velcí zamaskovaní závodníci. Nejlepší masku měla Petra. O ocenění nejlepší dětské masky se rovným dílem podělili Stromeček a Čert. Obří díky Gábině Ruthové za poskytnutí jejich výhry a za všechno. Nejrychlejší pár vodiče a jezdce tvořili Fred s Norou. Nejrychlejší a nejzručnější dospělý jezdec ale byla Kája. Titul Nejroztomilejší kůň pak získal pan Kočička v rozstřelu s Maršíkem. Zvláštní cenu za příkladnou hmyzí impresi dostává Dana. Gratulujeme brilantním vítězům a ostatním děkujeme, že hořkou porážku unesli se ctí.

První se na závod vydali ti nejmenší se svými r/vodiči. První souboj nastal mezi Maršíkem a Cassidym potažmo teamem blondýn s růžovým dítětem a vodníkem a jeho utopeným turistou.

Další se na dráhu vydal Angie vedený Indiánkou a s čertem na zádech, následovaný ambiciózním Maršíkem vedeným zkušenou Karolínou. Slušné výkony, ale na bednu to nestačilo. Karolína to ještě zkusila s několika dalšími jezdci, ale bravurní sprinterské trio Fred, Cassidy a Nora ani tak nedokázala porazit.

Máma Káji Hanka to ještě jednou zkusila s čerstvou jezdkyní, ale konečné vítězství jí uteklo o vlásek nebo spíš o cobovu tlustou žíni.

Dospělí jezdci se nemohli dočkat, až dostanou příležitost také vyrazit na náročnou trať, ale nejdřív se šlo na oběd, ke kterému byly vyjma široké škály všeho také mistrně vyvedené párky v rohlíku z dílny Renči.

Ta se jimi zlomyslně snažila všechny překrmit, aby tím zvýšila své šance na vítězství v závodu. Jelikož ale po obědě startovala první, ostatní viděli její vysoko nastavenou laťku a prozíravě si došli včas na záchod po aplikaci cviků na peristaltiku od Lucky Mikšíkové.

První vyzývatelkou byl trans-vodník Petra na koni Little Jenda. Její prioritou ale bylo očividně oslnit maskou a uvolněností svého koně, takže se ve výsledku nejednalo o dechberoucí sportovní úspěch. Nicméně, body za styl sebrala všechny. Výkony protivníků byly také výborné.

Po předchozím polovičním úspěchu na Jendovi se Petra moudře pokusila startovat znovu, tentokrát na panu Kočičkovi, který ten den projevoval skvělou kondici a odhodlání. To inspirovalo i další jezdce a tento závodní irský cob s každým z nich předvedl excelentní výkon. Bravo Cassidy of Paradise!

, ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *