Jezdecký klub LaMaRo

Stránky jezdeckého spolku dětí a dospělých na Farmě 203 Mořina

Nová venkovní jízdárna

Novou jízdárnu na Farmě 203 potřebujeme zejména ze dvou důvodů: 1) protože současný nevyhovující stav může v dlouhodobém horizontu neprospět zdraví koní i jezdců a 2) protože současný ne zcela vyhovující povrch brzdí v tréninku a omezuje možnosti konání závodů.

Venkovní jízdárna byla zbudována primárně pro potřeby základního výcviku koní pro westernové disciplíny, zejména cutting. Tyto potřeby jsou však od těch našich na hony vzdáleny. Situaci zhoršuje nedostatek vody pro kropení a objevující se kameny v písku, jelikož povrch jízdárny začíná přesluhovat a je poškozován přívalovými dešti, zejména v posledních letech.

Jsme si toho plně vědomi a ve spolupráci s veterináři a fyzioterapeuty děláme maximum pro to, aby současný ne úplně ideální povrch našim koním neubližoval (například tím, že místo na jízdárny chodíme cvičit na louku, zkracujeme tréninky nebo při nepříznivém počasí prostě nejezdíme), což nás a naše koně brzdí v pokrocích. Pro drezuru, skokové ježdění a další námi provozované disciplíny nicméně každopádně novou jízdárnu budeme potřebovat.

Na následujících fotkách z našich závodů v dovednosti dne 18 května 2022 je dobře vidět prach, kterého jsme se všichni mohutně nadýchali, protože jsme měli více nadšení pro věc než také potřebné vody na pokropení. Netřeba dodávat, že takto to dlouhodobě prostě nepůjde. Nová jízdárna s povrchem vyhovujícím všem našim potřebám by v první fázi měla mít minimální velikost 20 × 40 m. Podrobněji se tématu věnuje nedávný zápisek v našem blogu.

Jezdecký klub LaMaRo

Lagris · Marshmallow · Rodina

Trénujeme, vzděláváme se, jezdíme


Nejnovější vzkazy

  1. V dnešních časech, kdy se z většiny českých jezdeckých zařízeních ztratilo „pravdivé jezdectví“, ve mně parta kolem Petry Beránkové a…

  2. Koním se věnuji již mnoho let a stále se učím. S JK LaMaRo spolupracuji asi 2 roky a spolupráce mě…

  3. Pokud má něco smysl, tak žít život, který má smyl…a to ve všech aspektech… Pokud víte, ze můžete někomu ukázat…